Колочава - Міжгір'я - Озеро Синевір - Пилипець - водоспад Шипіт
вересень: 26-27
жовтень: 10-11, 31-1
Вартість: 1399 грн. з людини
Програма туру:
Виїзд з Вінниці о 21:30
ДЕНЬ 1-й
09:00 - орієнтовний час прибуття до озера Синевир. По дорозі обов’язково зробимо зупинку на сніданок на мальовничому перевалі з казковою панорамою.
09:00-13:00 - екскурсія та відпочинок біля озера Синевир. Найкрасивішим озером України та родзинкою Українських Карпат є озеро Синевир. Це найбільша водойма в Українських Карпатах, розташована у верхній течії річки Тереблі, у наймальовничішій частині Закарпатської області – Міжгріщині. Поверхня озера становить близько 5 га і джерела постійно живлять його. Відтік води блокує гірський перелив, а з самого озера вода тече через підземні ходи, утворює потік і впадає в р. Теребля. Завдяки цій особливості Синевир ніколи не розливається навіть у найсильніші повені.
Озеро розташоване на висоті 989 метрів, середня глибина - 10-12 метрів і максимальна глибина - 24 метри. Посередині озера - невеличкий острів, його називають Морським оком через те, що він нагадує зіницю ока. До речі, всього за 30 гривень можна доплисти до острова на плоту. Але купання в озері заборонено, та й вряд чи захочеться, вода влітку прогрівається до 10-12 градусів.
Природа біля озера дивовижна своєю незайманою красою. Національний парк Синевир - це прекрасне місце для піших прогулянок та відпочинку на природі.
По дорозі до Синевирської поляни також заїдемо в центр реабілітації бурих ведмедів. Реабілітаційний центр бурого ведмедя «Синевир» знаходиться в Закарпатській області. Це єдиний такого роду центр в Україні. Сюди привозять ведмедів, з якими погано поводилися попередні господарі. Ведмедів вчать пристосовуватися до природних умов життя. Це місце вразить і не залишить байдужим.
13:00-14:00 - зупинимось в традиційній колибі на смачний обід.
14:00-15:00 - переїзд в Колочаву.
15:00-18:00 - Колочава – село файне, у туристів популярне.
Колочава – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині.
Чудові гірські краєвиди, чисте повітря, мінеральна вода та гостинність місцевих мешканців зроблять Ваш відпочинок тут приємним та корисним. Крім того, Колочава – село 10 музеїв, тому у Вас нагода отримати і естетичне задоволення від перебування у цьому, дійсно, чарівному українському селі. Тут для туристів і музей-скансен колочавської архітектури та побуту «Старе село», музей «Колочавська вузькоколійка», «Колочавський бокораш», низка педагогічних музеїв, військові музеї, церква Св. Духа. В усіх музеях зібрано тисячі автентичних експонатів.
18:00-19:00 - театралізоване шоу в єврейській корчмі «У Вольфа».
Колись у закарпатській Колочаві жило багато євреїв. Вони привносили у життя та побут місцевих мешканців свої традиції та звичаї. І як згадка про ті часи у селі залишився колоритний музей-корчма у Вольфа. Тут ви зможете на годину зануритися у яскраве театралізоване дійство. Вам наллють п’янкої паленки, дадуть посмакувати місцевими наїдками. Розкажуть, чому чоловіки та жінки колись спали на окремих ліжках, і як домовлялися про любощі. А ще обов’язково продемонструють, що робили із п’яними колочавцями, аби навчити розуму. Буде весело і безсумнівно смачно.
19:00-20:00 - переїзд на відпочинок до готелю.
ДЕНЬ 2-й
09:00-09:30 - сніданок в готелі (за бажанням).
09:30-10:00 - переїзд на курорт «Пилипець».
10:00-12:00 - покатаємося на найдовшій канатно-крісельній дорозі Закарпаття, яка веде на гору Гимба. Поруч із підйомником вросла в землю своєрідна дерев’яна халабуда. Це знаменита «Чайовня». Її власники проявили оригінальність уже тим, що не відкрили тут банальну колибу. Меню теж цікаве: млинці з лісовими ягодами, традиційний банош, оригінальні тістечка та гарячі напої. І то які! Збитень, масала, трав’яний чай. Інтер’єр «Чайовні» чимось навіює атмосферу знаменитого роману Стругацьких «Готель «У загиблого альпініста»». Але головний скарб кафе – краєвиди за вікном.
12:00-16:00 - для усіх бажаючих пішохідний підйом на гору Гимба.
Боржавський хребет, або Полонина Боржава, до якої належить Гимба – гірський масив на Закарпатті протяжністю більше 50 км. Конусовидні вершини, покриті різнотрав’ям та чорничними кущами, стоять оточені густим буковим лісом... Частинку маршруту ми здолаємо за допомогою підйомнику, а от далі висоту набиратимемо пішки.
Прихопіть з собою рюкзак з провізією, достатньо води, каремат та зручне взуття. І гайда насолоджуватись красою пейзажів!
16:00-18:00 - збираємось на екскурсію до найпотужнішого та найвідомішого водоспаду Закарпаття – Шипіт. Милуватися каскадами можна будь-якого сезону... Підійти до водоспаду можна як зверху, так і знизу — пейзаж буде однаково привабливим. Про легенди, пов’язані з кришталевими водами Шипоту, краще питати місцевих жителів — вони розкажуть цікаво і колоритно. Але одну з легенд про водограй можемо розказати просто зараз. Як і більшість карпатських легенд, вона про шалене кохання. Колись давно покохалися дівчина з заможної родини та бідний хлопець. Батьки були проти їхнього кохання, тому вони зустрічалися потай, за селом, у місцині біля крутих скель.
18:00 - з багажем неймовірних вражень та емоцій вирушаємо у Вінницю.
05:00 - орієнтовний час прибуття.
У вартості туру: проїзд комфортабельним автобусом, ночівля в готелі зі зручностями в номері, оглядові екскурсії, супровід представника турагенції, страховка.
Вхідні квитки оплачуються додатково:
Синевир – 30 грн/дор., 15 грн/дит
Рекреаційний комплекс «Бурий ведмідь» – 30 грн/дор., 15 грн/дит
Гимба – 120 грн/дор., 80 грн/дит.,
Шипіт – 15 грн/дор., 10 грн/дит
Колочава – 70 грн/дор., 50 грн/дит
Корчма У Вольфа – 80 грн/дор., 40 грн/дит